Düğün Fotoğrafları için İpuçları

Düğün fotoğrafları tekrarı olmadığı için çok iyi planlanmalı-kurgulanmalı ve çekilmelidir.Düğün hazırlıkları koşuşturmacasında birde bunun için vakit kaybetmeyin.İşte sizler için hazırladığımız faydalı ipuçları….

 

Yer Seçimi

Fotoğraf çektireceğiniz bölgedeki tarihi yerler,doğal parklar,ören yerleri,ormanlık alanlar,şelaleler,limanlar,eski evler başlıca çekim alanlarıdır.Manavgat için birkaç alternatifi yan taraftaki görselde görebilirsiniz.

Çekime hazırlık

Fotoğraf çekimi öncesi yapılan makyaj fotoğraf kalitesi için oldukça önemlidir.Gözleri daha belirgin hale getiren kalem rimel renk seçimi aşırı koyu olmayan renklerden seçilmeli ve abartılı olmamalıdır.Fazla pudra kullanımından kaçınılmalıdır.Makyaj yapılırken ve diğer hazırlıkların fotoğraflanması belgesel niteliği taşıyacak albümünüze renk katacaktır.

Aksesuarlar

Duvak ,şemsiye,konuşma blonları,uçan balonlar gibi aksesuarlar ile fotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Arkadaşların Katılımı

Çekime kendi yaş grubunuzdan arkadaşlarınızı yada akrabalarınızı götürebilirsiniz.Onlarında katılımı ile fotoğraf çekimi daha eğlenceli hale gelecektir.Tabii eğlenceyi abartmamak kaydıyla …

Ayakkabı

Gelin ayakkabıları genelde toprak üstünde giymeye elverişli olmayan ayakkabılardır.Gelinliğin uzun olmasından dolayıda ayakkabılar görünmeyeceği için çekime spor ayakkabı ile gitmek gelin açısından daha rahat çekim olmasını sağlar.Tabii gelin ayakkabısını gerektiği zaman giyer.Fotoğrafçının isteğine göre değiştirebilir.

Çekim Tarihi

Çekim tarihini düğün gününden sonra yapın.Çünkü düğün günü çekim için yeterli zaman olmadığı gibi düğün stresi ile fotoğraf kaliteside düşebilecektir.Düğün önceside gelinlik damatlık kıyafetleri olası kirlenmelerde olumsuz sonuçlar doğurabilir.Düğün sonrasında bu tür sıkıntılar bertaraf edildiği için çekimlerde rahat olur.